Domácí

Obrovský risk! Řidič vjel na přejezd na červenou, ignoroval i policisty

Přímo před nosy policistů se řidič na Písecku dopustil neskutečného hazardu. Na železničním přejezdu světelná a zvuková signalizace upozorňovala na blížící se vlak, řidič si z ní však nic nedělal a spokojeně jel dál. Nyní mu hrozí pokuta a zákaz řízení.

K události došlo minulý týden na železničním přejezdu v Okrouhlé u Branic na Písecku. V tu chvíli tam zrovna stála policejní hlídka a dohlížela na bezpečnost v návaznosti na nedávnou srážku auta s vlakem.

Přímo před hlídkou přes přejezd přejel řidič felicie, přestože na signalizačním zařízení svítila červená, která upozorňovala na blížící se vlak. Policisté nepochopitelný risk natočili svou palubní kamerou a případ začali vyšetřovat.

"Řidiči hrozí pokuta ve výši od dvou a půl tisíce do pěti tisíc korun a zákaz řízení od jednoho měsíce do půl roku," uvedla mluvčí policie Kamila Čuřínová Ingrišová.

Související obsah

Policejní hlídky poslední dobou kontrolují železniční přejezdy častěji kvůli nárůstu dopravních nehod. Od začátku roku vjelo pod vlak přes sto řidičů. Dvacet lidí přišlo o život. "Stále řešíme události, kdy řidiči vjedou na přejezd v době, kdy signalizace funguje a oni ji nerespektují, či se nevěnují řízení, červená světla přehlédnou a zvukovou signalizaci z rozličných důvodů nezaregistrují," vysvětluje mluvčí policie.

Nejen řidiči na přejezdech riskují svůj život. Nezodpovědného chování se často dopouští i chodci, kteří přecházejí koleje tam, kde je to zakázané. "Neriskujte, uvědomujte si možná rizika, jediné špatné a nerozvážné rozhodnutí může skončit tragicky a ovlivnit životy dalších mnoha lidí," varuje mluvčí policie.

Nejtragičtější případ se stal v červenci v Černožicích, kde na přejezdu přišla o život čtyřčlenná rodina. Mezi oběťmi byly i dvě malé děti. Připomeňte si smutnou událost v reportáži TV Nova:

 

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události