Radar

Na dalších opravovaných úsecích D1 jsou radary, hříšníky čeká pokuta

Na dalších dvou opravovaných úsecích dálnice D1 se nově začala měřit rychlost. Jde o úseky u Humpolce a Velkého Meziříčí. Řidiče, kteří tam pojedou rychleji, než je povoleno, čeká pokuta. Radary tak jsou už na čtyřech z pěti opravovaných úseků na D1.

Musí sundat nohu z plynu a jet maximálně povolenou osmdesátikilometrovou rychlostí - jinak řidiči zaplatí tisícikorunovou pokutu. Na dálnici D1 se nově začala rychlost měřit na dvou úsecích na Vysočině.

Měřící kamery jsou nově na dálničním úseku okolo Velkého Meziříčí. Tím druhým, kde se měří, je pak úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem.

Štáb TV Nova na vlastní kůži zkoušel, jak moc řidiči dodržují maximální povolenou rychlost v opravovaných úsecích. Výsledky Vám ukážeme v Televizních novinách o půl osmé, ale už teď můžeme prozradit, že moc si s dodržováním rychlosti hlavu nelámou.

Související obsah

"Měříme rychlost na čtyřech úsecích z pěti opravovaných a cílem není rozhodně vybírat nějaké horentní sumy na pokutách, ale učinit v těch konkrétních úsecích provoz plynulejší," dušuje se mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Jediným opravovaným dálničním úsekem, kde ještě měřící kamery nejsou, je ten mezi Velkým Beranovem a Měřínem.

pez, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události