Dálnice

Šílené záběry z dálnice u Příbrami! Po D4 se proháněla formule. VIDEO

Šílené záběry z dálnice u Příbrami! Po D4 se proháněla formule. VIDEO
Formule, která jela po dálnici v roce 2019 | Zdroj: Policie

Neuvěřitelné záběry natočil zatím neznámý řidič na dálnici D4 u Příbrami. Po komunikaci, která spojuje Prahu s Píseckem a Strakonickem se proháněla červená formule! Policisté hledají nejen pilota závodního vozu, který se podle nich dopustil přestupku, ale i autora záběrů a další svědky.

Něco, co se mu už zřejmě nikdy nepoštěstí, dokázal zatím neznámý řidič na dálnici D4 na Příbramsku. Svým vozem totiž předjel formuli!

Nejprve červený závodní speciál, zřejmě doprovázený také sportovním vozem, předjel autora videa, ten si to ale nenechal líbit a předjetí oběma sporťákům vrátil, pravděpodobně také proto, aby získal lepší záběry krásné červené formule, která ale neměla na české dálnici co dělat.

O záběry, které se objevily na internetu, záhy projevila zájem i příbramská policie. "Dopravní inspektorát Příbram v současné době prověřuje porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích, kterého se měl dopustit řidič závodního automobilu formule, který se s tímto vozidlem pohyboval dosud nezjištěného dne a času po dálnici D4," uvedla mluvčí příbramských policistů Monika Schindlová.

Kromě videa, které policisté poskytli, mají muži zákona ještě další záznam pořízený jiným řidičem. Autory videí ale neznají.

Související obsah

"Policisté žádají osoby, které video natočily, aby se ozvaly na telefonní číslo 974 879 469 nebo 974 879 503. Dále žádají všechny ostatní svědky, kteří by mohli poskytnout důležité informace k jízdě závodního auta, popřípadě ke zjištění jeho řidiče, aby se také ozvali na výše uvedené telefonní číslo," dodala Schindlová.

Závodní vůz zbarvením i reklamními polepy připomínající legendární monoposty, s nimiž sbíral tituly Michael Schumacher, byl sice vtipným zpestřením, mimo okruhy, natožpak na dálnici, ale nemá co dělat. A to bez ohledu na to, jestli měl, nebo neměl řidič někde na formuli vylepenou dálniční známku.

Vůz na záběrech vypadá na monopost Dallara GP2/08, kterou využívala série GP2, dnes Formule 2, v sezonách 2008, 2009 a 2010. Stroj ve stejném zbarvení, ale bez reklamních nápisů, se před časem objevil na jedné stránce zabývající se prodejem závodních vozů.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dálnice

Důležité Události