Rychlost

Řidiči jsou nepoučitelní! Jízda po D1 se ale může pořádně prodražit

Je to přesně měsíc, co se na prvních dvou opravovaných úsecích dálnice D1 ve středních Čechách začala měřit rychlost. Podle prvních čísel ji překračují denně až stovky řidičů.

Už měsíc měří kamery na D1 rychlost ve středních Čechách u Mirošovic a Lokte, někteří řidiči jsou ale nepoučitelní. Počty hříšníků sice oproti minulým letům klesají, stále ale jde o stovky řidičů denně. Každého z nich to pak stojí tisícikorunu.

Zatímco v roce 2016 překročila 80kilometrovou rychlost tři procenta řidičů, v loňském roce to bylo už pouze jedno procento," sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.

Letos to podle ŘSD bude podobné. Nejvíce řidičů překračuje rychlost mimo ranní a odpolední dopravní špičky - tedy v době, kdy je dálnice volnější.

Související obsah

Řidiči si musí kromě dvou středočeských dát nově pozor i na dvou opravovaných úsecích na dálnici D1 na Vysočině. Ze šesti opravovaných úseků se tak měří rychlost už na čtyřech z nich - v okolí Mirošovic a Lokte ve středních Čechách a Humpolce a Velkého Meziříčí na Vysočině. Cesta z Prahy do Brna se Vám tak, pokud budete hodně spěchat, může prodražit až o čtyři tisíce korun.

Jedinými dvěma opravovanými úseky, kde se rychlost na dálnici D1 zatím neměří, jsou ty u Koberovic a mezi Velkým Beranovem a Měřínem.
 

David Pik/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události