Cisterna

Silnice v Jihlavě se proměnila v kluziště! Z cisterny vytékala melasa

Neobvyklou ekologickou havárii museli v úterý ráno řešit hasiči v Jihlavě. Částí města tam projížděla cisterna s melasou, ze které mazlavý sirup kvůli netěsnosti vytékal. Silnice v okolí se kvůli tomu proměnily v kluziště.

Hasiči čistili vozovku, na které byla vrstva melasy, tedy mazlavého odpadu vznikajícího při výrobě cukru, vodou. Melasa vytékala z cisterny. Silnice v části Jihlavy se kvůli tomu proměnily v klouzačku.

Řidič si nejdřív vůbec ničeho nevšiml a znečistil tak silnice v celém okolí - šlo o několik kilometrů. Poté zastavil na čerpací stanici, odkud přivolal policisty. Hrozí mu pokuta. "Někdo mi otevřel ventil do prostřední komory a mně to přeteklo," popsal řidič cisterny.

"Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o únik melasy. Únik přibližně 500 litrů hasiči postupně likvidovali," uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová. Čerpací stanici i celé okolí museli kvůli havárii hasiči uzavřít.

Související obsah

V potravinářství se z melasy vyrábí třeba likéry. Zlepšuje trávení a čistí tělo, hlavně játra. Vyčistit od ní silnice ale hasičům trvalo několik hodin. Doprava v okolí kvůli tomu kolabovala, tvořily se dlouhé kolony. Odstranit se vše podařilo až před polednem.
 

David Pik/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události