Anketa

Škodovky, či mercedesy? Jaká auta chtějí čeští manažeři a živnostníci

Škodovky, či mercedesy? Jaká auta chtějí čeští manažeři a živnostníci

Stočlenná porota manažerů a podnikatelů vybírala firemní auta roku. Uspěly vozy domácí značky Škoda, ale i Hyundai či Volvo. Jaká auta by si vybrali vrcholoví manažeři a jaká naopak ocenila porota v kategorii užitkových vozů?

V prestižní anketě Firemní auto roku se letos utkalo 36 modelů. O jejich pořadí v jednotlivých kategoriích rozhodovala porota složená ze stovky manažerů domácích firem a organizací, kteří si mohli nominovaná auta vyzkoušet v rámci testovacích dnů v Brně a v Pardubicích.

Porota nakonec vybrala vítěze v devíti kategoriích: šesti standardních a třech Trophy. Veřejnost také vybírala vítěze ve třech kategoriích prostřednictvím hlasování na internetu.

V kategorii Standard, určené pro nejmenší fleetové vozy, vyhrál Hyundai i20.

Jako služební auto pro nižší a střední management či pro lidi na obchodních či technicko-hospodářských pozicích v (kategorie Benefit) se porotě nejvíc líbila Škoda Scala.

V kategorii Benefit Plus, určené pro střední až vyšší pozice ji napodobila modernizovaná Škoda Superb.

Mezi vozy určenými vyššímu až vrcholovému managementu, tedy v kategorii Top nevyhrál luxusní sedan, ale SUV Mercedes-Benz GLE.

Ve dvou kategoriích užitkových vozů se ocenění v letošním ročníku dočkaly modely Peugeot Partner za nejvyšší hodnocení v kategorii Compact Van a Mercedes-Benz Sprinter, který obhájil loňské prvenství v kategorii Fullsize Van.

Anketa nezapomíná ani na jiná než mainstreamová auta. V rámci takzvaných Trophy se letos dočkaly ocenění tři modely: Mercedes-Benz EQC získal ocenění pro automobily s dobíjecím elektropohonem, tedy Plug-in Trophy, Škoda Kodiaq RS získala uznání v kategorii vozů do lehčího terénu nazvané Cross Trophy a Ford Ranger má ocenění pro automobily do těžkého terénu, nazvané Terrain Trophy.

V internetovém hlasování to pak u širší veřejnosti vyhrály vozy Škoda Scala v kategorii Referentské vozy, Volvo V60 Cros Country v kategorii Manažerské vozy a Citroën Berlingo v kategorii Lehké užitkové Vozy.

Cenu redakce magazínu Fleet firemní automobily si jako Fleetová novinka roku odnesla Toyota Corolla, a to jak za nabídku karosářských verzí, tak za celkové užitné vlastnosti a hned dva hybridní pohony.

Ceny se předávaly minulý týden na slavnostní akci v Břevnovském klášteře. Porota ocenila i inovace a služby - například v kategorii Bezpečnost iniciativu automobilky Volvo Car Group s názvem Eqal Vehicles for All, která je zaměřena na rovnoprávnost z hlediska ochrany pasažérů různého vzrůstu a fyziognomie při nárazu, se zvláštním důrazem na těhotné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události