Domácí

Uzavírky a omezení: V Praze oslavy 17. listopadu zatopí řidičům

Uzavírky a omezení: V Praze oslavy 17. listopadu zatopí řidičům
Zdroj: Profimedia

Česká republika si už v neděli připomene velmi významné výročí, v rámci oslav 30 let od sametové revoluce se ale zejména řidiči v Praze musí připravit na mnohá omezení. Pražský magistrát zároveň upozorňuje na sobotní demonstraci na Letné, i když nejsou v plánu žádné uzavírky, může dojít k operativnímu uzavření komunikací v okolí.

Nadcházející víkend bude v Praze plný omezení v dopravě. Už v sobotu se na Letné uskuteční Demonstrace pro demokracii. I když bývá skutečnost trochu jiná, na sociálních sítích přislíbilo účast přes 52 tisíc lidí.

V rámci akce nechystají pražští policisté žádné uzavírky či dopravní omezení, vzhledem k ohromnému množství lidí ale může podle pražského magistrátu dojít k operativnímu uzavření komunikací v okolí Letné. Dopravní podnik zároveň v sobotu posílí v souvislosti se shromážděním provoz metra.

Praha se zároveň připravuje na oslavy 30. výročí sametové revoluce. S těmi už se ale bude pojit celá řada omezení v dopravě. Zejména se to týká ulic Wilsonova, Mezibranská a Legerova.

Už v sobotu od 20:00 policisté uzavřou levé jízdní pruhy ulic Wilsonova a Mezibranská v úseku Hlavní nádraží – Žitná. V neděli od 18:00 do 23:00 pak budou ulice v tomto úseku zcela uzavřeny, provoz bude veden jedním jízdním pruhem Legerovou ulicí.

V Legerově bude od sobotního večera (20:00) uzavřen levý jízdní pruh, omezení potrvá až do neděle do 23:00.

Další omezení pak bude na spojce Wilsonova – Wilsonova u garáží Slovan. Tuto část policie uzavře v sobotu ve 20:00, omezení skončí v neděli ve 23:00. Objízdná trasa bude vedena po komunikacích Legerova – Wilsonova (směr Bulhar) – sjezdová rampa ke křižovatce "Bulhar" – nájezdová rampa Wilsonova – Mezibranská (v době uzavírky Wilsonovy a Mezibranské bude trasa pokračovat Legerovou).

"Dále budou od 23:00 hodin 15. listopadu do 06:00 hodin 16. listopadu a od 23:00 hodin 18. listopadu do 06:00 hodin 19. listopadu na komunikacích Wilsonova a Legerova (v úseku před budovou Hlavního nádraží) uzavřeny levé jízdní pruhy z důvodu odstranění a následně navrácení Citybloků," informuje pražský magistrát.

Související obsah

Mnoho akcí se uskuteční v centru města, i tam bude dočasně omezen provoz, týká se to například Václavského náměstí, Národní třídy, Albertova, omezení bude také na trase "sametového pochodu".

Omezení se dotkne také městské hromadné dopravy. V době oslav bude vyloučen či omezen provoz tramvajových linek v centru, některé budou vedeny po objízdných trasách.


 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události