Domácí

Řidiči riskovali životy ostatních! Na dálnici ujížděli v protisměru

Několik řidičů předvedlo minulý týden velmi nebezpečnou jízdu. Jelikož nechtěli čekat na zablokované dálnici D1, rozhodli se situaci vyřešit riskantním způsobem. Vjeli do protisměru a snažili se z dálnice zmizet. Některým se to ale nepodařilo, jelikož je spatřila hlídka policistů z Rosic v Jihomoravském kraji. Přestupky se nyní budou zabývat příslušné orgány.

Před pár dny vyjížděli rosičtí policisté k zablokované dálnici D1, aby pomohli usměrňovat dopravu na objízdnou trasu. U exitu Kývalka na 182. kilometru pak nevěřili vlastním očím. "Na přivaděči se proti nim vyvalilo v protisměru hned několik automobilů. A další postupně přibývaly," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Jako objízdnou trasu si řidiči zvolili kratší spojku mezi silnicemi, která je určena pro vozidla údržby. A neriskovali jen jízdou v protisměru. "Když začala hlídka řešit přestupky, někteří řidiči, možná právě po zjištění, že na místě jsou policisté, se v koloně otáčeli a raději zamířili zpět na kolabující dálnici," doplnil Malášek.

Tímto způsobem auta ještě více ohrožovala životy ostatních. Otáčet se na přivaděči je velmi nebezpečné. "Policisté přestupky řidičů zadokumentovali a oznámili k vyřešení příslušnému správnímu orgánu," dodal mluvčí.

Související obsah

Jízd v protisměru řešili policisté v poslední době několik. Například na začátku listopadu řidič pražské autobusové linky nechtěl čekat v koloně a při předjíždění vjel do protisměru přes plnou čáru. Řidič i autobus byly ze společnosti About Me, která na území hlavního města Prahy provozuje linky příměstské a městské autobusové dopravy. Podle mluvčího Ondřeje Vašta se společnost událostí bude zabývat. 

Do protisměru vjela ke konci října také matka se svými dvěma dcerami. Nikdo z nich nehodu nepřežil. Tragédie otřásla veřejností. Podle starší dcery mrtvé ženy matka bourala úmyslně. Důvodem měly být spory o děti. Podle přítele ženy dcera nemluví pravdu a je ovlivněná otčímem. Se svou zesnulou partnerkou plánoval budoucnost a velmi ji miloval.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události