Zahraničí

Tesla představila Cybertruck. Nerozbitné sklo se hned rozbilo

Elon Musk představil nový model automobilky Tesla. Má neuvěřitelný futuristický design a dojezd na elektřinu 800 kilometrů. Cybertruck ze všeho nejvíc připomíná vesmírné vozítko a už teď je možné si ho objednat. První prezentace se však příliš nepovedla. Údajně nerozbitné sklo se při prvním pokusu hned rozbilo...

"Je tu prostor pro zlepšení," komentoval trapas na prezentaci zakladatel firmy Elon Musk.

Čtyřdvéřový pick-up, který Musk ve čtvrtek představil, je na hony vzdálený původnímu vzhledu tesel. Vůz má linie ostré jako podle pravítka a mezi nabídkami automobilek se jedná o naprostý unikát. Tento v pořadí šestý model Tesly je možné si objednat za stodolarovou zálohu už teď, čekání na první jízdu ale bude dlouhé. Automobilka výrobu prvních kusů plánuje na rok 2021.

Související obsah

Cena za základní verzi vozu s jedním elektromotorem a pohonem zadních kol je 39 900 dolarů, tedy zhruba milion korun. Na jedno nabití ujede až 400 kilometrů a z nuly na stovku dokáže vystřelit za 6,5 vteřin. Maximální rychlost tohohle Cybertrucku je 177 km/h.

 

Pokud si připlatíte dalších 10 000 dolarů, dostanete verzi se dvěma motory a pohonem obou náprav. Za třímotorovou verzi s dojezdem 800 kilometrů si zaplatíte 69 900 dolarů a počkáte si na ni do roku 2022. Tohle žihadlo dokáže vyrazit na stovku za tři vteřiny a jet maximální rychlostí 210 km/h.

Související obsah

Pick-up je jeden z nejžádanějších typů vozů v Americe. Uživatelé od něj očekávají především praktičnost, kterou u Tesly zastupuje schopnost utáhnout přívěs o hmotnosti až 6 360 kilogramů. Uzavřený nákladový prostor má objem 2 832 litrů a zvládne hmotnost až 1 588 kg. Ložná plocha má necelé dva metry a je možné ji zcela zakrýt elektricky ovládanou roletou.

Na rozdíl od klasických pick-upů má Cybertruck samonosnou karoserii a automobilka při jeho prezentaci zdůrazňovala jeho odolnost. Své tvrzení podporovala házením kamenů proti oknům. Ta jsou ze speciálního tvrzeného skla. Elektrický systém je možné nabíjet z 250kw nabíječek.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události