Domácí

Přes 4600 nehod loni způsobili opilí řidiči, navíc u nich roste agresivita

Více než čtyři tisíce řidičů letos způsobily nehodu pod vlivem alkoholu. Jak se ukazuje, meziročně jejich počty neklesají. Navíc u nich stoupá agresivita. Kriminalisté začali stíhat muže, který v září v Pardubicích naboural šest aut. V jednom navíc zranil malé dítě, ale ani to ho nepřimělo zastavit.

Zdemolovaná auta shrnutá ke kraji, promáčknuté karosérie, proražené pneumatiky. Muž jel ulicemi Věry Junkové jako s tankem. "Mohl jet rychlostí 50 až 60 kilometrů v hodině," informoval mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Lidé za ním běželi a snažili se ho zastavit. Jeden z největších kruhových objezdů ve městě vzal napříč a následně už boural. Odhodil jedoucí auto do strany. Celkem zničil šest aut, o metry posouval bytelné betonové květináče.

Nadýchal skoro dvě promile. "Byl agresivní, nespolupracoval, kladl aktivní odpor, byl vulgární, vyhrožoval nám, že zná soudce," popsala strážnice Eliška Škodová.

Související obsah

Kriminalisté řidiče obvinili z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a neposkytnutí první pomoci. A to proto, že nezastavil, i když v jednom z aut zranil malé dítě. To před smrtí naštěstí ochránila karoserie vozu.

Loni byl alkohol zjištěn u viníků 4626 dopravních nehod. Letos to bude podobné číslo. Podle policejních statistik zavinili řidiči pod vlivem alkoholu letos do listopadu více než 4000 nehod, 42 lidí kvůli tomu zemřelo.
 

Petr Brzek / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události