Bezpečnost

Nebezpečná chyba na kruháči. Víte, jak se zachovat v podobné situaci?

Nebezpečná chyba na kruháči. Víte, jak se zachovat v podobné situaci?
Zdroj: www.bezpecnecesty.cz

Kruhové objezdy, které mají více jízdních pruhů, dávají mnohým řidičů zabrat. Nejčastější chyba se týká přednosti v jízdě. A může být hodně nebezpečná. Víte, jaká pravidla platí na víceproudých kruhových objezdech?

Blížíte se ke kruhovému objezdu, který má více jízdní pruhů. Víte jak správně dávat přednost?

Jak upozorňuje portál Bezpečné cesty, řidiči často dělají nebezpečnou chybu: Pravý, tedy vnější pruh kruhového objezdu považují za průběžný a mylně se domnívají, že do něj mohou vjet bez toho, aby dali přednost v jízdě.

Omyl! Pokud se blížíte ke kruhovému objezdu a chcete vjet do vnějšího okruhu, musíte dát přednost! A to i v případě, že vnější pruh objezdu je momentálně prázdný a další vozidlo se blíží jen vnitřním pruhem.

Kdyby totiž chtělo z kruhového objezdu odbočit, musí vám zkřížit cestu. A v tu chvíli mu nesmíte překážet. Právě v takových okamžicích dochází na kruhových objezdech ke karambolům.

Související obsah

Takže pozor, i u víceproudých kruhových objezdů musíte dát přednost všem vozidlům jedoucím po objezdu, bez ohledu na to, kterým pruhem se k vám blíží.

Animaci s vysvětlením celé situace si můžete prohlédnout na portálu Bezpečné cesty, který se snaží vzdělávat řidiče a prostřednictvím příkladů z praxe podpořit snižování nehodovosti a především množství zranění (i smrtelných) na silnicích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události