Domácí

Dodávka smetla odstavený náklaďák a auto v protisměru! VIDEO

Televize Nova disponuje exkluzivním videem, které zachytilo dopravní nehodu, během níž dodávka smetla odstavený nákladní vůz a protijedoucí auto. Podle policistů v zimě přibývá vážných dopravních nehod, jejichž příčinou jsou nepozornost řidičů a nesprávně osvětlená vozidla.

Nehoda se stala u Ždírce nad Doubravkou na Havlíčkobrodsku. V protisměru stálo porouchané nákladní auto, jenže řidič dodávky za ním ho přehlédl. Narazil do něj a přitom smetl auto v protisměru. "Nedokázal včas zareagovat na situaci před ním a vozidlo zastavit," vyjádřila se k případu mluvčí policie Dana Čírtková.

Dva lidé se zranili. Podle policie se měl řidič dodávky věnovat řízení o to víc proto, že kvůli počasí nebyla vozidla před ním ani v protisměru dobře vidět. Velkým problémem je také to, že řidiči v tomto pošmourném počasí nepoužívají správné svícení.

"Apelujeme na řidiče, aby měli hlavně ráno a vpodvečer správně zapnuté osvětlení vozidla, a pokud je nižší viditelnost, aby nepoužívali světla pro denní svícení," poradila Čírtková.

Související obsah

"Denní svícení je nedostatečné a ohrožují tím nejenom bezpečnost svoji, ale i ostatních účastníků silničního provozu," dodala dopravní expertka Veronika Vošická Buráňová.

Statistiky jsou neúprosné. Třeba zrovna na Vysočině od začátku roku při nehodách zemřelo už devět lidí. To je dvakrát víc než loni za stejnou dobu.

David Pik, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události