Krimi

Agresivní dozorce napadal jiného řidiče. Potrestají ho nadřízení!

Rozzuřeného příslušníka Vězeňské služby, který na Liberecku po domnělém přestupku donutil jiného řidiče zastavit a pak ho hrubě napadal, potrestá zaměstnavatel. Generální inspekce bezpečnostních sborů prý do případu nebude zasahovat.

S průkazem v ruce rozlícený muž zastavuje šoféra, který ho podle jeho mínění měl nechat předjet. Vulgarismy při tom rozhodně nešetří.

Stalo se to u obce Jítrava na Liberecku ve stoupání, kde se sbíhají dva pruhy v jeden. "Zjistil, že už na to nemá, tak musel asi pravděpodobně šlápnout na brzdu. Já jsem musel dát nohu lehce z plynu," popisuje nepříjemné setkání šofér dodávky David Pilný.

Podle dopravního experta ale udělal chybu právě řidič, který dodávku předjížděl. "Špatně si to spočítal a nestačil by se bezpečně zařadit," má jasno expert Roman Budský.

Případ bude řešit vězeňská služba, kde agresivní řidič pracuje. "Jedná se o selhání v chování jedince, od kterého se důrazně distancujeme a zásadně s ním nesouhlasíme," nebere si servítky mluvčí dozorců Petra Kučerová.

Související obsah

Případ nyní přezkoumala i Generální inspekce bezpečnostních sborů. "Po prvotním posouzení celé situace jsme došli k závěru, že si v tuto chvíli tento případ nebudeme přebírat. Ponecháme ho v kompetenci kontrolního oddělení vězeňské služby," uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Ta může řidiči třeba snížit plat, potrestat ho vytýkacím dopisem nebo mu dát i výpověď.

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události