Auto

Karvinský fantom měl jen od ledna vykrást 14 aut. Takhle ho policie lapila

Karvinský fantom měl jen od ledna vykrást 14 aut. Takhle ho policie lapila
Zdroj: KŘP Moravskoslezského kraje

Policii na Karvinsku si může oddechnout. Má pod zámkem muže, který měl jen během ledna vyloupit více než desítku aut.

Díky všímavosti místního občana byl v Českém Těšíně zadržen muž podezřelý z vloupání do několika vozidel. Svědek ohlásil podezřelého muže policii a té se povedlo zadržet dotyčného přímo u vyloupených vozidel.

Mužům zákona se ve velmi krátkém čase povedlo zjistit, že jde o v minulosti již jedenáctkrát soudně trestaného recidivistu. "Trestní stíhání komisař zahájil proti 28letému muži z Karviné a obvinil ho ze spáchání pokračujících přečinů krádeží, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedla Zlatuše Viačková, komisařka Krajského ředitelství Policie moravskoslezského kraje.

Zdroj: KŘP Moravskoslezského kraje
Zdroj: KŘP Moravskoslezského kraje

Jen od ledna letošního roku měl násilně vniknout do osobních nebo užitkových vozidel, zaevidováno je celkem 14 skutků. Jeho teritoriem bylo převážně město Karviná a případech Český Těšín. Z vozidel bral vše, co lidé si v nich nechali: kabelky, batohy, několik mobilních telefonů, peníze, platební karty, GPS lokator, antiradar, osobní doklady a oblečení.

Související obsah

"Obviněný vozidla měl vykrádat během dne, v dopoledních či odpoledních hodinách. Zatím vyčíslená škoda je bezmála 180 tisíc korun?" doplnila mluvčí. V případě, že muži bude prokázána vina, hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události