Polsko

Řidič autobusu bezohledně blokoval sanitku! Prý ji neviděl ani neslyšel

Řidič autobusu bezohledně blokoval sanitku! Prý ji neviděl ani neslyšel
Zdroj: YouTube / Bartolo071

Naprosto bezohledně se choval řidič autobusu firmy FlixBus na polské dálnici A4. V rychlém pruhu dlouho blokoval průjezd záchranářům. Pak se hloupě vymlouval.

Sanitka houká, má puštěný maják a navíc problikává dálkovými světly. Pak zkouší autobus objet a znovu na šoféra bliká. S řidičem autobusu to ale vůbec nic nedělá. Naprosto bezohledně pokračuje v jízdě levým pruhem a spěchajících záchranářů si vůbec nevšímá. Než jim konečně uvolní cestu, trvá to věčnost.

Incident se odehrál v půlce února na dálnici A4 poblíž města Lehnice v jihozápadním Polsku. Sanitka právě vezla pacienta do nemocnice ve Vratislavi. Jeden ze záchranářů bezohledné počínání řidiče FlixBusu natočil a zveřejnil na internetu.

Související obsah

"Jeli jsme takhle tři nebo čtyři minuty. Řidič autobusu měl spoustu příležitostí přejet do pravého pruhu, ale neudělal to,” popsal autor záběrů pro polský portál TVN24 s tím, že záchranáři jsou na podobné situace na dálnicích už zvyklí.

Policie si řidiče autobusu našla, ten se ale snažil vymlouvat. Tvrdil, že je nevinný, protože sanitku neviděl ani neslyšel. Podívejte se na záznam a posuďte sami, jestli je to možné.

Podle TVN24 už řidič pro FlixBus nepracuje. Firma vzkázala, že bezpečnost je pro ni prioritou a s šoférem se rozloučila. Kromě toho, že přišel o práci, ho čeká i soud. Za blokování průjezdu sanitky mu hrozí pokuta v přepočtu až 30.000 korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Polsko

Důležité Události