Autoservis

Problémy automobilek. 13 modelům různých značek může selhat řízení!

Problémy automobilek. 13 modelům různých značek může selhat řízení!
Zdroj: Profimedia

Majitelé vozů několika značek musí neprodleně do servisů. Sedm automobilek v poslední době vyhlásilo svolávací akce kvůli problémům s řízením - k opravě svolávají dohromady 13 modelů.

V extrémním případě může řidič ztratit kontrolu nad svým autem! Tak s tímhle dost nepříjemným vzkazem přišlo během ledna hned sedm automobilek. Pozor si musí dát majitelé některých vozů koncernu PSA, Fordu a také Land Roveru, Jeepu či Bentley. Informoval o tom portál Svolávačky.cz.

Automobilky nahlásily možnou závadu na řízení do svýstražného informačního systému Evropské unie Rapex a modely svolávají do servisů k opravě.

Nejvíc problémů u PSA

Skupina PSA oznámila možné riziko u třech svých značek. Problémy mají Peugeot Partner a Rifter, Citroën A3 Aircross a Berlingo i Opel Combo a Vauxhall Combo. Konkrétně jde o vozy vyrobené od 22. června do 14. července 2019. “Sloupek řízení nemusel být vyroben v souladu se specifikacemi. Ve všech případech také hrozí selhání řízení a ztráta kontroly nad vozidlem,” uvádí Svolávačky.cz.

Ford

Podobné problémy hrozí u Fordů Fiesta vyrobených od 15. května do 17. června 2019, sloupek řízení navíc může vydávat chrastivé zvuky kvůli nesprávné toleranci.

Související obsah

Land Rover a Jeep

Také u Land Roveru jde o závadu na sloupku řízení, i když v tomto případě se svolávačka nedotkne zas tolika majitelů - potíže můžou mít modely Range Rover a Range Rover Sport vyrobené v týdnu od 15. do 20. února 2019. “Vedení kabelového svazku uvnitř sestavy sloupku je příliš blízko jiným částem konstrukce a při nastavování volantu může dojít k jeho poškození nebo vytažení z konektoru. V takovém případě by se zhoršila funkčnost řízení a může dojít k selhání klaksonu a směrových světel,” zní popis závady.

U Jeepů Cherokee vyrobených v období od 26. června do 4. září 2019 může prasknout vadný pastorek v posilovači řízení a zablokovat volant.

Luxusní Bentley

Poměrně velké problémy hlásí i Bentley, u luxusních vozů této značky hrozí odpojení hadice hydraulického posilovače řízení, může unikat hydraulická kapalina, což by mohlo vést ke ztrátě kontroly nad řízením, zvyšuje se riziko nehody či dokonce požáru. Svolávací akce se týká několika variant modelu Bentley Continental vyrobených mezi 2. říjnem 2016 a 27. lednem 2018.

Související obsah

Letos v lednu vyhlásilo svolávací akce dokonce už 17 značek u 41 modelů. Pět jich vyhlásil Mercedes-Benz, čtyři BMW a Ford, tři Toyota a dvě Fiat. Alespoň jednou svolávaly do servisů značky Audi, Bentley, Citroën, Hyundai, Jeep, Kia, Land Rover, Lotus, Nissan, Opel Peugeot a Vauxhall. Kromě možných problémů s řízením jde u některých vozů o riziko požáru, potíže s airbagy či sedadly. Více najdete v měsíčním přehledu portálu Svolávačky.cz - ZDE.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události