Domácí

Hasiči vyjížděli k náročnému požáru, v hale hořely baterie ve stroji

Jeden člověk se zranil při požáru baterií v manipulačním vozíku ve strojírenské firmě v Mnichově Hradišti. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů. A požár po elektrickém zkratu se jim podařilo zlikvidovat až s pomocí speciálního zařízení, které se dokáže pomocí extrémně silného vodního paprsku prořezat těmi nejtvrdšími materiály.

Čtyři jednotky mladoboleslavských hasičů vyjížděli v úterý krátce po půl desáté dopoledne k požáru manipulačního stroje poháněného elektrobateriemi. Poté ho vytáhli ven před halu, kde stroj dohašovali. 

Jeden ze zaměstnanců firmy, který se nejprve sám pokoušel požár uhasit, skončil v nemocnici v Mladé Boleslavi. "Ošetřili jsme jednoho muže. Ten byl lehce nadýchaný zplodin hoření," řekla mluvčí Středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. 

Právě požáry elektrobaterií patří podle hasičů k nejobtížnějším zásahům. "Použili jsme zařízení hasicí Cobra, kterým jsme se dostali do vnitřní části baterie. Baterie jsme uhasili," uvedl ředitel hasičů Mladá Boleslav Jan Hadrbolec.

Související obsah

Na místě byli vyšetřovatelé hasičů i policie. Škodu na elektrostroji a příčinu požáru budou hasiči teprve určovat.

reg/Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události