Domácí

Policisté mají bič na kamioňáky! Jen na Liberecku pokutovali 40 řidičů

Liberecká policie už v boji proti telefonujícím řidičům použila speciální autobus. Z výšky umožňuje lépe sledovat dopravní přestupky, a to hlavně řidičů kamionů. Během akce zaznamenali 39 přestupků, největším nešvarem je telefonování za jízdy a nepoužívání pásů.

Mnoho řidičů si vůbec nevšimlo, že je natáčejí policisté z autobusu. Za jedním z nich jelo několik hlídek, které dostávali vysílačkou informace z autobusu. Řidiče dojeli, zastavili a pokutovali. "Přijal jsem hovor, no. Za tisíc korun. Za blbost se platí," prohlásil pokutovaný řidič.

"A dva body. Pana řidiče jsme natočili, kdy během jízdy držel v ruce mobilní telefon," popsal zasahující policista. Další šofér dostal pokutu za to, že nebyl během jízdy připoután. "Natočila vás kamera v našem policejním autobusu," doplnil policista. "Já když si vezmu pás, tak mě to spíš škrtí," vysvětlil řidič.

"Zjistili jsme již tři desítky přestupků, přičemž tím nejčastějším bylo užití hovorového zařízení, anebo že nejsou řidiči či spolujezdci připoutáni," sdělil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Související obsah

Liberecká dopravní akce nakonec rozdala 40 pokut ve výši 22 tisíc korun. Telefon v ruce mělo 13 šoférů, nepřipoutaných bylo 20.

Ministerstvo dopravy připravuje novelu zákona, který bude právě tyto přestupky trestat přísněji. Policista nebude určovat výši pokuty, budou totiž pevně dané. Za pásy 1500, za telefonování při řízení dokonce 2500 korun.

Ivan Berka/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události