železniční přejezd

Policii se přihlásil cyklista, kterého na přejezdu minula smrt. Už zná trest

Policisté odvolali pátrání po mladém cyklistovi, který vlastní vinou málem přišel o život na železničním přejezdu u Hradce Králové. Projíždějící vlak ho minul jen o centimetry. Mladík se po několika dnech policistům sám přihlásil.

Osmnáctiletý cyklista přijel 26. března krátce před polednem k železničnímu přejezdu v Březhradě u Hradce Králové. Blikalo výstražné světlo, závory byly stažené a směrem od Pardubic projížděl nákladní vlak.

Mladíkovi se ale nechtělo čekat. Vlak ještě projížděl, když cyklista objel závoru, za posledním vagónem chtěl hned projet. Jenže v ten okamžik se po druhé koleji přiřítil z opačného směru osobní vlak. Ke střetu chybělo jen několik centimetrů…

Související obsah

Mladík na kole těsně dobrzdil pomocí nohou, ale jakmile motorák projel, svůj riskantní manévr dokončil - i druhou závoru objel ještě když byla dole.

Dramatické vteřiny natočil jeden z řidičů, který čekal před přejezdem. "I vteřina může rozhodnout o tom, zda natočíte poučné video, nebo zážitek co byste už z paměti nikdy nedostali," okomentoval situaci autor záběrů.

Video se začalo šířit virtuálním světem a policisté okamžitě po cyklistovi vyhlásili pátrání. Ve správním řízení mladíkovi hrozila 5 tisícová pokuta. Pokud by se sám přihlásil, byla by pokuta poloviční.

Související obsah

Mladý muž se nakonec opravdu přihlásil sám - na služebnu dorazil v pondělí, čtyři dny po hazardu na kolejích. Dostal pokutu 2.500 korun.

Vloni srazily vlaky 252 lidí, zemřelo jich 194. Proti roku 2018 se tak zvýšil počet nehod i počet mrtvých, obětí bylo vloni o 18 víc než rok předtím.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události