Zábava

Dramatická policejní honička skončila šokem. Za volantem seděl pitbull!

Dramatická policejní honička skončila šokem. Za volantem seděl pitbull!
Zdroj: Profimedia

Policisté v neděli pronásledovali vůz, který způsobil nehodu a pak se po dálnici řítil rychlostí přes 170 km/h. Museli ho zastavit pomocí pásů s hroty. Pak je ale čekalo překvapení.

Úspěšným zatčením silničního piráta skončila v neděli policejní honička poblíž amerického Seattlu. V želízkách ale tentokrát neskončil řidič, nýbrž spolujezdec. Za volantem totiž seděl pes...

Pronásledování začalo zhruba hodinu po nedělním poledni poté, co starý bílý Buick narazil do jiných dvou vozidel na jedné z výpadovek a ujel. “Řidič řídil hodně podivně a bezohledně. Tak, že lidé zavolali policii,” cituje televize CNN policistku Heather Axtmanovou.

Auto pak vyjelo na dálnici, po které se řítilo rychlostí až 175 km/h. Policisté se Buick snažili vytlačit, už v tu chvíli si prý jeden z policistů všiml, že na sedadle řidiče trůní pes a že řídit se snaží muž, který se k volantu a plynovému pedálu natahuje z místa spolujezdce.

Související obsah

Pronásledovaný vůz nakonec sjel z dálnice a dostal se až na cestu určenou jen pro chodce a cyklisty. Na stezce v tu chvíli naštěstí nikdo nešel.

Honičku ukončily až zastavovací pásy s hroty, které stihli policisté natáhnout přes cestu. Podezření se pak potvrdilo - “řidič” seděl na místě spolujezdce, zatímco za volantem byl jeho pitbull.

Jednapadesátiletý majitel psa okamžitě přispěchal s podivným vysvětlením, prý učil svého mazlíčka řídit… Muž, který byl podle všeho pod vlivem omamných látek, byl samozřejmě okamžitě zatčen a obviněn z několika přečinů. “Sloužím téměř dvanáct let, byla jsem v mnoha honičkách, zastavila jsem hodně aut, slyšela jsem spoustu výmluv, ale ještě nikdy jsem od řidiče neslyšela, že učil svého psa řídit,” podotkla se smíchem Axtmanová.

Pokud jde o psa, policistka dodala, že jde o “velmi milou fenku, která však po zatčení šíleného páníčka musela být dočasně převezena do útulku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zábava

Důležité Události