Krimi

Kamion stál na přejezdu, do srážky s vlakem chyběly metry. VIDEO

Až osm let za mřížemi může strávit řidič kamionu z Olomoucka, který podle policie v polovině března vjel v Tlumačově na Zlínsku navzdory blikajícím světlům na železniční přejezd. Přijíždějící vlak do náklaďáku nenarazil jen díky rychlým reflexům strojvedoucího.

"Poté, co vjel na železniční přejezd, zůstal řidič s kamionem uvězněný mezi závorami, které se mezitím sklopily. Vystoupil a chtěl závoru zvednout rukama. Na pomoc mu přišel řidič auta, které stálo před přejezdem, závoru zvedl, řidič kamionu projel, přičemž závoru poškodil," popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ještě před odjezdem náklaďáku z přejezdu podle ní ovšem dorazil také vlak, kvůli kterému se závory sklopily. Strojvedoucímu se soupravu podařilo zastavit jen pár metrů před uvízlým kamionem.

"Vlak jel rychlostí asi 140 km/h směrem do Prahy, cestovalo v něm 15 cestujících a tři členové posádky. Strojvedoucí ve snaze zabránit střetu použil rychlobrzdu. Jen díky jeho včasné reakci vlak skutečně zastavil. A to ve vzdálenosti asi 30 metrů od přejezdu," doplnila Kozumplíková.

I když kamion z přejezdu ujel pryč, policisté ho díky přesnému popisu dokázali velmi rychle vystopovat. Řidič se následně ke všemu přiznal. Teď je podezřelý z obecného ohrožení, za což mu hrozí až osmileté vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události