řidiči

Šílený nápad, jak se vyhnout mýtu. Řidič se vydal na lávku pro chodce!

Šílený nápad, jak se vyhnout mýtu. Řidič se vydal na lávku pro chodce!
Zdroj: South China Morning Post / YouTube

Suzuki Jimny je malý offroad vyhlášený obratností v terénu, díky svým kompaktním rozměrům se vejde skoro všude. Důkazem je video, které se šíří internetem. Čínský řidič zkusil, jak si Jimny poradí na schodech a na úzké lávce pro pěší nad dálnicí. Jeho pokus ale nedopadl moc dobře.

Řidič Suzuki Jimny minul dálniční sjezd a přemýšlel, jak se otočit, aby nemusel projet mýtnou branou a zbytečně platit za další úsek. Dostal šílený nápad - rozhodl se, že k otočce využije lávku pro chodce vedoucí nad dálnicí.

S malým offroadem vyjel příkré schody a chtěl pokračovat po úzkém mostu. Jeho pokus ale neušel pozornosti policie. Video z čínské provincie Sin-ťiang obletělo svět.

Vynalézavý šofér policistům přiznal, co ho k bláznivému nápadu vedlo, a tvrdil, že měl zatmění mysli. Hlídka ho pak po schodech zase vyprovodila dolů. Podle South China Morning Post následně dostal pokutu 200 juanů, což je v přepočtu 700 korun.

Související obsah

Můstek má údajně nosnost 100 kilogramů, Suzuki Jimny váží 985 až 1150 kg. Odvážný šofér tak měl docela štěstí, že se na lávku nakonec nedostal. Nemluvě o nicnetušících řidičích, kteří zrovna projížděli pod ní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události