Bezpečnost

Proč jsou řidiči BMW na pranýři? Další ukázka bezohlednosti! VIDEO

Řidič BMW se řítí dálnicí D11 na Prahu. Jde mu jen o rychlost, na ostatní ohledy nebere a tak předjíždí, kde se mu zachce. Podívejte se na záběry, které dokreslují to, proč mají řidiči "bavoráků" tak špatnou pověst.

Českem stále rezonuje tragická nehoda, při které zbytečně zemřeli rodiče malé Viktorky. Podle policie za ní nejspíš nese vinu mladý řidič BMW, který při srážce také zemřel. Před hrůznou nehodou se prý často vyžíval v riskantních manévrech.

Související obsah

Stejně jako jeho kumpáni…

Související obsah

Znovu se tak rozběhly diskuze o tom, proč jsou zrovna řidiči BMW tak nebezpeční. Bohužel všem majitelům vozů bavorské značky kazí pověst většinou mladí nezodpovědní šoféři, kteří často právě v "bavorácích" brázdí české silnice. A jejich agresivní manévry mívají také dost často kruté následky:

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Ve videu v úvodu článku je další ukázka agresivní jízdy, tentokrát z úterního rána. A v hlavní roli je opět řidič BMW… Řítí si po dálnici D11 a jed mu jen o tom, aby byl v Praze co nejdřív. Předjíždí mimo vyznačené jízdní pruhy a riskantně se cpe před ostatní vozy. Je mu jedno, že ho zleva v tu chvíli nikdo nečeká, vletí před pomalejší auto a žene se dál.

Dá se skutečně poznat nebezpečný řidič podle toho, jaké má auto? Nebo jsou to předsudky? Odpověď hledal před časem britský srovnávač pojištění GoCompare. Ptal se motoristů, chodců i cyklistů. A výsledky rozsáhlé ankety byly poměrně jednoznačné. Překvapí vás, jaké vozy podle průzkumu řídí nejhorší řidiči?

Necelá čtvrtina dotazovaných označila majitele BMW za vůbec nejhorší šoféry. Na druhé příčce žebříčku hanby se umístili řidiči Fordů Transit. A to hlavně kvůli dalšímu rozšířenému stereotypu, že řidiči bílých dodávek jsou vyhlášenými piráty silnic.

Anketa brala v potaz jen subjektivní názory dotazovaných. Ti vycházeli ze svých zkušeností za volantem a z vlastních dojmů. Hned za řidiče BMW a transitů zařadili šoféry typických anglických černých taxíků.

Otázkou zůstává, jak by výzkum dopadl, kdyby se uskutečnil v Česku. Majitelé “bavoráků“ a taxikáři by dost pravděpodobně dostali spoustu nelichotivých bodů i u nás. A vzhledem k případům z poslední doby není, co divu…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události