Zahraničí

Policie obvinila řidiče po pádu autobusu z mostu. Byl zdrogovaný!

Policie obvinila řidiče po pádu autobusu z mostu. Byl zdrogovaný!
Zdroj: Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy

Po čtvrteční havárii kloubového autobusu, který se zřítil z mostu ve Varšavě, vše nasvědčovalo tomu, že řidiči se udělalo nevolno. Za nehodou, při níž se zranilo 22 lidí a jeden zemřel, však nakonec stálo něco jiného. Testy totiž potvrdily, že řidič byl pod vlivem amfetaminu.

Nehoda se stala ve čtvrtek v hlavní městě Polska, kde se rozlomil kloubový autobus vejpůl. Přední část spadla z viaduktu dolů, zatímco zadní zůstala na mostě. Krátce po nehodě mluvčí varšavské policie uvedl, že řidič zřejmě za volantem omdlel. Podstoupil test na alkohol, který ukázal, že je střízlivý.

Podle zpravodajského webu RMF24.pl se však o den později potvrdilo, že byl řidič pod vlivem drog - v krvi měl amfetamin a to ve vysoké koncentraci. Prokázal to rozbor vzorku moči, který mu byl odebrán v den nehody. RMF24.pl zároveň odhalil, že před čtyřmi lety řidič přišel o řidičský průkaz. Byl proto obviněn z trestného činu a hrozí mu až 15 let ve vězení.

Státní zástupkyně rovněž uvedla, že obviněný Tomasz U. byl v období od roku 2014 do roku 2018 třináctkrát potrestán za dopravní přestupky. "Jednalo se o překročení povolené rychlosti, nedodržování dopravních značek a světelných signálů," řekla.

Související obsah

Vyšetřovatelé budou proto zkoumat i to, jak je možné, že muž získal práci jako řidič autobusu městské hromadné dopravy. V době nehody autobusem cestovalo 40 lidí. Zranilo se 22 z nich, tři lidé jsou stále ve vážném stavu a jeden dokonce v kritickém. Jedna z cestujících, které bylo okolo 70 let, zemřela ještě před příjezdem záchranářů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události