Domácí

Kamioňákovi v protisměru vděčím za život, popsal horor na silnici řidič

Hazardní předjíždění má na svědomí řidič, který se rozhodl uskutečnit riskantní manévr na silnici na Berounsku. Podle ohroženého muže se na silnici všichni vešli jen díky pohotové reakci řidiče kamionu, který celou situaci správně vyhodnotil a uhnul do strany.

Podle záznamů z palubní kamery, které do redakce zaslal čtenář TN.cz, se nebezpečný manévr uskutečnil v pondělí 29. června, podle jeho slov to bylo na silnici mezi Žebrákem a Zdicemi.

Řidič začal předjíždět kamion v zatáčce před horizontem, tudíž neviděl auto, které se blížilo v protisměru. V místě je předjíždění povoleno. Situace by byla velmi vážná, kdyby nezačal reagovat řidič kamionu.

"Nebýt kamionu, který je výš a tudíž viděl přes horizont a stačil včas zareagovat, když viděl toho řidiče v zrcátku a mě naproti, že jedu…," nechal nedokončenou větu autor videa.

Související obsah

"Mám rodinu a malé děti, které mohly vyrůstat bez táty kvůli tomu, aby někdo ušetřil pár vteřin," doplnil čtenář.

Podobná situace nastala tento týden také na Mostecku, kde nákladní auto ohrozilo nejen protijedoucí auto, ale také předjížděného řidiče, který se včas přesunul ke krajnici. I v tomto případě zaznamenala incident kamera.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události