Domácí

Náklaďáku za jízdy upadlo kolo, narazilo do auta v protisměru!

Kuriózní nehoda se stala u Hlinska na Chrudimsku. Nákladnímu autu ulétlo za jízdy kolo a zranilo řidiče v protisměru.

Nákladní vůz jel od obce Krouna směrem na Hlinsko. Projížděl levotočivou zatáčkou, když se mu uvolnilo zadní levé kolo a to se velmi rychle dostalo do protisměru přímo proti osobnímu vozu. Jeho řidič nestačil zareagovat a předmětu, který váží zhruba 100 kilogramů, se už nevyhnul.

Náraz byl tak silný, že v mžiku způsobil škodu za 120 tisíc korun. U auta vylétly airbagy, náraz šel na přední blatník. Muž za volantem osobního auta se navíc zranil a nakonec skončil v nemocnici.

Ukázalo se, že při téhle nehodě žádnou roli alkohol nehrál. Šofér náklaďáku neuplatňoval technickou závadu, tvrdil, že se šrouby na zadní nápravě samy povolily. Policisté nehodu předali správnímu orgánu a ten by měl o případné vině rozhodnout.

Související obsah

Obecně ale platí, že automobil si musí každý řidič před jízdou bezpodmínečně zkontrolovat. Podobných nehod není moc, ale čas od času se stávají.

Třeba zemědělci u Vysokého Mýta upadlo za jízdy kolo kombajnu, pokračovalo do protisměru, kde narazilo do osobního auta. Škoda byla nakonec i na silnici, drhnoucí stroj totiž poničil i povrch vozovky.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události