Domácí

Řidiči se asi pomátli! S autem vjel do paneláku, další lovil vůz z řeky

Problém udržet svá přibližovadla na silnici mělo hned několik řidičů. Zatímco se ve většině případů jednalo o nehody, v Prostějově se zřejmě chtěl zhrzený milenec pomstít bývalé přítelkyni a autem vjel do vstupní haly paneláku.

Odmítnutí někteří lidé úplně nezvládají. Podobně se tomu stalo o víkendu v Prostějově, kdy zřejmě naštvaný 52letý muž vjel se svou octávií do vstupní haly jednoho z bytových domů.


"Motivem k činu měl podle podezřelého být vztek na bývalou přítelkyni, se kterou se měl dříve dohodnout na společném obědě. Když mu žena společný oběd telefonicky odmítla, nasedl do své Škody Octavie a najel do vchodu domu, ve kterém jeho bývalá přítelkyně bydlí. Pak z vozidla vystoupil a odešel do baru," vysvětlil prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Související obsah

Policisté zastihli zhrzeného milence v baru, kde ho otestovali na alkohol. Výsledky byly až zarážející, při dvou měřeních měl muž v dechu 3,68 a 3,84 promile. Policisté také zjistili, že má zákaz řízení až do roku 2022. "V případě prokázání viny a odsouzení mu za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. V případě prokázání viny a odsouzení pak může automobil propadnout státu," doplnil Kořínek.


Jeli rybařit, z vody jim ale museli vytáhnout auto


Rybaření se příliš nevydařilo v úterý v noci otci se synem na Pardubicku. Ze slepého ramene Labe u Břehů bylo nakonec nutné vytáhnout jejich auto, u kterého řidič zapomněl zatáhnout ruční brzdu.

Související obsah


"Potápěčská skupina vybavena a vystrojena do obleků se ponořila pod hladinu Labe tak, aby zajistila vozidlo a pomocí textilních úvazků ho připevnila na jeřáb a zcela potopené auto vytáhla," popsala mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková. Tátovi se synem se naštěstí nic nestalo. Samotné vylovení auta trvala dle slov velitele zásahu zhruba 40 minut.

S traktorem havaroval poškodil dva domy


S traktorem s připojeným návěsem vletěl na dvůr rodinného domu pod úrovní silnice mladý řidič v Dolní Dobrouči na Orlickoústecku ve středu dopoledne.

"Jak uvedl řidič traktoru, zřejmě se mu uvolnilo závaží z přední části traktoru a ten byl pak vlivem naloženého vleku vymrštěn mimo komunikaci. U jednoho domu byla poškozena střecha a zeď, dále traktor spadl na zahradu pod úroveň silnice a dalšího domu zdemoloval pergolu," vyjasnila policejní mluvčí Markéta Janovská. Zkouška na alkohol byla negativní.


"Došlo k úniku pohonných hmot, na místě zasahují jak dobrovolní, tak profesionální hasiči," uvedla při zásahu Horáková. Silnice byla v místě nehody několik hodin neprůjezdná.


Při nehodě se zranil řidič traktoru. "Mladý muž utrpěl středně těžké zranění horní poloviny těla, byl převezen do nemocnice v Ústí na Orlicí," přiblížil mluvčí pardubických záchranářů Aleš Malý.
 

Podívejte se na záběry z místa nehody na Orlickoústecku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události