Domácí

S obytnými vozy ujeli zloději dírou v plotě, celou akci zaznamenala kamera

Nedaleko Pardubic se stalo několik neobvyklých krádeží. Zloději se rozhodli odcizit dva luxusní obytné vozy, se kterými z prodejny odjeli dírou v plotě. U kuriózního kousku výtečníky natočily bezpečnostní kamery.

Vše se odehrálo v areálu půjčovny a prodejny obytných vozů a přívěsů ve Stéblové nedaleko Pardubic. Pachatelé s vozy zmizeli předem připravenou prostřiženou dírou v plotě.

"V tuto chvíli probíhá ohledání a po obou vozidlech pátráme. Škoda je vyčíslená na částku tři miliony korun," potvrdili policisté.

Podle majitele prodejny muselo jít o rychlou a dobře připravenou akci, kterou tam prý dosud nezažili. Počínaní pachatelů sledovala celou dobu bezpečnostní kamera. Policie teď záběry zkoumá.

"Přijeli, chvilku se pohybovali okolo aut, pak si prostříhali plot a projeli plotem," popsal majitel prodejny Tesner a doplnil: "Zmizely dva obytný vozy. Byly to úplně nové vozy, skladové funglovky, škoda bude tak jeden a čtvrt milionu za každý. Takže dva a půl milionu celkem."

Související obsah

Pachatelům se během noční akce podařilo u obou vozů překonat bezpečnostní čipy i imobilizéry, pak novým vozům nasadili připravené falešné poznávací značky a odjeli.

"Jsou to dva polointegrované dlouhé luxusní vozy. Obytných vozů je nedostatek, takže jsme byli rádi, že nějaké skladové vozy máme a bohužel nenašly si svého kupce, našli si je zloději, takže jsme z toho smutní. Je to poprvé a nemáme s tím žádnou zkušenost," uvedl Tesner.

Související obsah

Podle policie je možná i verze, že oba vozy putovaly do zahraničí. "Pokud má někdo informace, kde vozidla skončila nebo kdo je odcizil, takové informace určitě uvítáme," sdělila mluvčí policie Eva Maturová.

Za způsobení škody hrozí pachatelům až osm let vězení.

Karolína Pavlínová / klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události