Pneumatiky

Co se děje během jízdy uvnitř pneumatiky? Tady je odpověď! VIDEO

Co se děje během jízdy uvnitř pneumatiky? Tady je odpověď! VIDEO
Zdroj: YouTube / Warped Perception

Položili jste si někdy otázku, co se děje uvnitř pneumatik během jízdy? Youtubeři z kanálu Warped Perception natočili unikátní záběry pomocí GoPro kamery připevněné na kole Mercedesu E55 AMG.

Pneumatiky jsou důležitou součástí celého systému odpružení auta, pohlcují nárazy a výrazně ovlivňují jízdní vlastnosti. Ale co přesně se děje uvnitř během jízdy? Na tuhle zvídavou otázku hledali odpověď koumáci stojící za YouTube kanálem Warped Perception.

Na disk jednoho kola připevnili malou kameru, nasadili pneumatiku a zaznamenali průjezd děravými i hladkými ulicemi v Mercedesu-Benz E55 AMG.

Výsledek je tak trochu předvídatelný, přesto docela zajímavý. Na záběrech je dobře vidět, jak pneumatika vykonává svou práci. Jak výrazně mění tvar, když auto i v nízké rychlosti najíždí na nerovnosti. Jak "tančí" při vyšších rychlostech a jak sebou mlátí při divokém průjezdu zatáčkou. Vidět jsou drobné nečistoty, které pod pláštěm létají, a zajímavá je i zvuková kulisa.

Pokud chcete rovnou vidět záběry z vnitřku pneumatiky a přeskočit přípravy, posuňte si video zhruba na začátek 5. minuty (4:05).

V čase 3:05 můžete vidět záběry z plnění pneu vzduchem. V čase 6:04 pak ostrý průjezd zatáčkou. Na úplném konci je vidět, co se děje při vypouštění vzduchu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pneumatiky

Důležité Události