Autoservis

Bezproblémové tříválce? Do servisů musí VW, Škody i Seaty s motory 1.0 TSI

Bezproblémové tříválce? Do servisů musí VW, Škody i Seaty s motory 1.0 TSI
Zdroj: Škoda Auto

Tříválce 1.0 TSI montují automobilky koncernu VW do celé řady modelů. Mnozí motoristé na tyto jednotky hledí s despektem, i když jde o konstrukčně zdařilý a spolehlivý motor. Přesto se teď vyskytly potíže, které donutily Volkswagen svolat do servisů přes 9.000 aut značek Škoda, VW a Seat.

Koncern Volkswagen Group svolává celosvětově do servisů 9192 aut s tříválcovým turbomotorem 1.0 TSI s přímým vstřikováním paliva. Důvodem je právě vstřikování. Vstřikovače na postižených kusech mají příliš vysokou míru netěsnosti, takže se do spalovací komory může dostává větší množství paliva a motor pak nesplňuje zákonné emisní limity. Informoval o tom portál Svolávačky.cz.

Svolávací akce se týká aut vyrobených v letech 2018 až 2020. Volkswagen svolá 4800 vozů - může se jednat o modely VW Caddy, Golf, Golf Sportsvan, Passat, Polo, Sharan, Touran, T-Coss, T-Roc a Up.

U Škody jde o 2109 vozů modelů Fabia, Kamiq, Karoq, Octavia, Rapid a Scala. V Česku by mělo jít jen o 337 aut.

Seat svolá 2283 vozidel modelů Arona, Ateca, Ibiza, Leon a Toledo.

Související obsah

"Vadné vstřiky budou v autorizovaném servisu vyměněny za nové. Oprava by neměla trvat déle než dvě až tři hodiny," doplňuje portál Svolávačky.cz a připojuje i kódy svolávací akce podle jednotlivých značek: "24FO" u VW, "24FP" u Seatu a "24FQ" u Škodovky. Majitele postižených aut by měl kontaktovat autorizovaný servis.

Související obsah

Co dělat, pokud si nejste jisti, jestli se na vaše auto v minulosti vztahovala či aktuálně vztahuje nějaká svolávací akce, se dočtete ZDE.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Autoservis

Důležité Události