Domácí

Policie chystá manévry na silnicích! Zaměří se na rychlost, alkohol za volantem i bezpečnost

I letos naplánovala policie na konec prázdnin dopravně bezpečnostní akce, hlídky budou prioritně kontrolovat rychlost, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů, zaměří se také na alkohol či drogy za volantem, používání telefonu za jízdy a další přestupky. Do akce zejména na dálnicích se zapojí i vzdušné hlídky.

Na konci prázdnin provoz obvykle velmi zhoustne, kvůli tomu stoupá i riziko dopravních nehod. Policisté se proto rozhodli od čtvrtka do neděle uspořádat celou řadu bezpečnostních akcí.

"Akce budou prioritně zaměřené na kontrolu dodržování stanovených rychlostních limitů, způsobu jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, obzvláště při přepravě dětí, zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel před a během jízdy, telefonování za jízdy, technického stavu motorových vozidel, dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o silničním provozu," přiblížila mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Do akce se zapojí i hlídky na motorkách a ve vozidlech, které budou dohlížet na bezpečnost a plynulost provozu na vybraných komunikacích. Zejména na dálnicích, kde často dochází k porušování předpisů, bude také probíhat letecký dohled.

Související obsah

"Našim cílem není pouze represivní rovina, ale chceme zejména působit preventivně v oblasti bezpečnosti provozu tak, aby došlo ke snížení počtu dopravních nehod, a tím nejen ke zvýšení bezpečnosti, ale i plynulosti provozu. Buďte na svých cestách opatrní, ať se vždy bezpečně vrátíte do svých domovů," doplnila Rubášová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události