Krimi

Z náklaďáku na D1 za jízdy uletěl náklad, poškodil osobák! VIDEO

Policistovi na motorce, který v pátek odpoledne hlídkoval na dálnici D1 u Brna, se podařilo na kameru zaznamenat hodně nebezpečnou situaci. Z náklaďáku jedoucího před ním totiž uletěl náklad, který vzápětí zasáhl osobák v levém pruhu dálnice.

Velká tmavá deska o kus minula služební motorku, ale zasáhla bílý osobák jedoucí v levém pruhu. Policista na nic nečekal, zapnul majáky, šlápnul na plyn, náklaďák dojel a oběma řidičům začal signalizovat, aby zastavili na krajnici.

"Stalo se to při probíhající dopravně-bezpečnostní akci. Naštěstí z náklaďáku odletěl jen karton. Situace krásně ilustruje, že naše přítomnost má smysl," řekl pro TN.cz v neděli policejní mluvčí David Chaloupka.

Upřesnil, že náklad osobák zasáhl nedaleko křížení dálnice D1 s dálnicí D2. "V pátek odpoledne je toto místo velmi vytížené a jakákoli komplikace tu vede ke vzniku dlouhých kolon, protože je to u Brna nejexponovanější úsek," popsal Chaloupka.

Související obsah

Běžně řidiči náklaďáků za neupevněný náklad dostávají pokutu do dvou tisíc, protože jde o přestupek. Tentokrát to ovšem bylo o něco závažnější.

"Letící karton totiž drobně poškodil to osobní auto, takže se to řešilo jako dopravní nehoda. A je důležité si uvědomit, že když proti vám něco takhle letí, můžete reflexivně strhnout volant a způsobit nehodu," uzavřel policejní mluvčí. I na konci videa je slyšet, jak řidička osobáku říká, že se celá klepe.

To, jak mohou být podobné incidenty nebezpečné, dokazuje i čerstvá nehoda z tohoto týdne, která se stala v západních Čechách. Z autobusu tam odlétlo víko, které prorazilo čelní sklo protojedoucího auta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události