Domácí

Během prázdnin zemřelo na silnicích 98 lidí. Nejméně za posledních 30 let

V červenci a srpnu letošního roku zemřelo na českých silnicích 98 lidí. Je to o 20 mrtvých méně než v loňském roce. Méně bylo také dopravních nehod a zraněných lidí.

Jedná se o nejnižší počet mrtvých od roku 1990. Během letních měsíců výrazně ubylo také dopravních nehod. "Nejčastější příčinou je nevěnování se řízení vozu, nebo nesprávné otáčení a couvání,“ řekl ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Většina neštěstí, při kterých někdo zemřel, byla způsobena zejména nepřízpůsobením rychlosti.

Podle Zlého souvisí poklesy nehod a úmrtí na českých silnicích zejména s medializací bezpečnostních akcí během celých prázdnin. Řidiči si proto dávali větší pozor.

"Zároveň vnímáme, že většina účastníků silničního provozu se začíná chovat zodpovědně a ohleduplně," dodal Zlý.

Související obsah

Mimo jiné poklesl také počet nehod zapříčiněných požitím alkoholu. Těch bylo o 51 méně než o loňských prázdninách. 

Nejvíce lidí zahynulo na silnicích během prázdnin ve Středočeském kraji a na Vysočině. Nejhorším dnem v týdnu se stal pátek. S tím koresponduje také počet usmrcených při nehodách. Během posledního pracovního dne v týdnu zemřelo letos 21 lidí.

Jedním z nejtragičtějších byl především prodloužený sváteční  víkend na začátku prázdnin, kdy na cestách zemřelo 16 lidí. Právě letní měsíce bývají nebezpečné, letos navíc značná část Čechů trávila dovolenou v tuzemsku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události