Domácí

Řidič se řítil silnicí se čtyřmi promile! Bez řidičáku a s půjčeným autem

Opilých řidičů u nás neubývá. Letos už jich policisté přistihli za volantem tři a půl tisíce. Mezi odstrašující případy patří třeba i muž, který se na Orlickoústecku řítil po silnicích s více než čtyřmi promile alkoholu v dechu. Zastavit se ho podařilo až ve chvíli, kdy mu zhasl motor.

V ostrém provozu řidič na Orlickoústecku pravidelně najížděl do protisměru a veškerá legrace skončila ve chvíli, kdy těsně minul jiné auto. Pokračoval ale dál. "Pohotový řidič mu vytáhl klíče ze zapalování, když mu náhle zhasl motor," uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková. 

Projížděl Červenou Vodou, přičemž tamní silnice pravidelně obsazuje přední příčky mezi úseky, kde se stávají tragické nehody. V takovém stavu ujel téměř šest kilometrů.

Muž nadýchal čtyři promile a dvě desetiny. Ve tvrdém alkoholu by to bylo zhruba třináct frťanů. Musely by být navíc vypité v krátkém čase. Podle lékařů člověk v takovém stavu může upadnout do bezvědomí a střízliví zhruba patnáct hodin.

Související obsah

Opilý muž navíc neměl řidičák a kamarádovo auto si vzal bez dovolení. Hrozí mu dva roky vězení. Video, na kterém je jeho zběsilá jízda vidět, natočila skupina cizinců a opilým řidičem byl shodou okolností taky cizinec. A právě na ně se teď policisté zaměřují.

Na hraničním přechodu s Polskem upozorňují na dodržování rychlosti a rozdávají taky letáky s pravidly silničního provozu, kde stojí, že v Česku je nulová tolerance alkoholu. Od začátku roku policisté nachytali už tři a půl tisíce opilých řidičů. Nejvíc jich bylo na jihu Moravy a ve Středních Čechách.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události