Dálnice

Černé SUV se řítilo v protisměru po dálnici, policie hledá svědky

Černý Land Rover jel v sobotu po poledni po dálnici D7 v protisměru. Zachytila ho palubní kamera dalšího řidiče. Policisté žádají svědky o předání informací.

Řidič tmavého Land Roveru se v protisměru po dálnici D7 řítil v sobotu mezi jednou a druhou hodinou odpoledne.

"Hledáme svědky a řidiče, kteří byli ohroženi jízdou vozidla Land Rover tmavé barvy, jehož řidič jel v sobotu 10. října okolo 13:30 hodin po dálnici D7 v protisměru ve směru od Prahy na Slaný. Jakékoliv informace nám prosím sdělte na linku 158," žádají policisté na twitteru.

Na videu, které zachytila palubní kamera, je vidět, že se auto jedoucí v opačném směru na vůz v protisměru snažilo řidiče upozornit blikáním světel. Zda se prohřešek obešel bez nehody, policie neuvedla.

Související obsah

Přestože jsou sjezdy z dálnic často opatřeny výstražnými značkami, jízda v protisměru není ojedinělá. Pokud se řidiči stane, neměl by pokračovat k nejbližšímu sjezdu. Řešením může být zastavit v odstavném pruhu. Když to není možné, odstavit auto se má na středovém pruhu dálnice.

Nutné je zapnout obrysová a výstražná světla, nasadit si reflexní vestu a vozidlo v bezpečném okamžiku opustit. Potom by měl řidič přivolat policii, která mu s řešením nepříjemné situace pomůže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události