Domácí

Neuvěřitelný hazard: Řidič předjížděl kamion, proti němu jelo auto! VIDEO

Chybělo málo a na silnici druhé třídy na Rokycansku mohlo dojít k vážné nehodě. Nezodpovědný řidič na horizontu a plné čáře předjížděl kamion, proti němu navíc jelo jiné osobní auto. Šofér v protisměru zareagoval pohotově a stáhl auto do pangejtu. Policie nyní po hazardérovi pátrá a žádá o pomoc i veřejnost.

Stalo se to v úterý kolem páté hodiny odpoledne mezi Újezdem u Svatého Kříže a Liblínem na Rokycansku. Řidič osobního auta jel směrem na Liblín a v protisměru se řítil kamion. Vynořil se zpoza horizontu a vedle něj jelo osobní auto, které zrovna předjíždělo, přestože na úseku byla plná čára.

Hrozila čelní srážka, která mohla mít fatální následky. Řidič ale zareagoval pohotově a okamžitě s autem uhnul. Z videa pořízeného palubní kamerou, které zveřejnil jeho syn na sociálních sítích, je patrné, že na reakci měl šofér jen pár vteřin.

Poté, co se předjíždějícímu autu vyhnul, skončil v pangejtu, což mu zřejmě zachránilo život. Podle policejní mluvčí Veroniky Horkové se nikdo nezranil. "Žádné zranění nebylo hlášeno," sdělila redakci TN.cz.

Související obsah

Nezodpovědného řidiče policie nedopadla, podařilo se jí ale vypátrat řidiče kamionu, na jehož vozidle byl z levé strany otěr. Při předjíždění ho tak osobní auto evidentně ťuklo a podle Hokrové je tak vysoce pravděpodobné, že i ono bude mít na sobě nějaké poškození. "Buď na pravé straně nebo vepředu," řekla Hokrová.

"U protijedoucího auta ke střetu nedošlo," dodala. Policie vyzývá případné svědky, aby se ozvali na linku 158 s informacemi, které by mohly pomoci k dopadení řidiče. "Prosíme také ty, kteří tam projížděli kolem 17. hodiny, o záznam z jejich autokamery," vyzvala lidi Hokrová. Řidiči totiž mohli zachytit auto hazardéra chvíli před předjížděním, anebo poté.

Redakci TN.cz se podařilo získat od syna šoféra protijedoucího auta záznam z palubní kamery, na který se můžete podívat pod titulkem článku. On i jeho příbuzní si přáli zůstat v anonymitě. "S ohledem na probíhající vyšetřování PČR se jako rodina k případu nechceme vyjadřovat," uvedl. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události