Domácí

Z Ústí mizí desítky vraků. Další desítky ale stále hnijí v ulicích města

Auta bez technické kontroly, která na silnicích nemají co dělat, začal ve velkém odtahovat ústecký magistrát. Od května už ze silnic zmizelo přes 60 vozidel a další budou následovat. Celkem 20 jich skončilo na odstavném parkovišti, o zbytek se postarali původní majitelé.

Odtahová služba si teď v Ústí nad Labem na nedostatek práce stěžovat nemůže. Magistrát se rozhodl odstranit ze silnic auta, která mají déle než půl roku prošlou technickou prohlídku. Taková auta prý často jen zabírají místa na parkovištích nebo blokují provoz.


"Občané si stěžovali na množství aut, která nemají technickou prohlídku nebo jsou ve špatném technickém stavu, zabírají parkovací místa. Ze 120 vozidel, která byla identifikována tímhle způsobem, jsme již 60 z ulice odstranili," řekl primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický (ANO).

Související obsah


Další vozidla prý budou brzy následovat. Odtahy umožnila novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, která platí od května. Majitel auta bez technické kontroly nejprve dostane oznámení, pokud na něj nereaguje, magistrát auto odtáhne a majitel má čtvrt roku na to, aby zaplatil pokutu. Pokud ji nezaplatí, může radnice auto prodat.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události