Domácí

Policie dostane supermoderní vozy. Umožní přístup do špatného terénu

Policie dostane nové supermoderní vozy. Určené jsou hlavně pro zásahy v těžko přístupném terénu. Firma, která je policii dodá, už ukázala, co první prototyp tohoto terénního auta dokáže. Asi 30 jich bude stát 65 milionů korun.

Brzy budou v terénním autě jezdit čeští policisté. Od klasického Land Roveru Defenderu se liší hned v několika zásadních bodech. "To, co vidíte na první pohled, jsou výstražná světelná zařízení a barva NATO-Green, kterou používá policie i armáda,“ uvedl marketingový manažer Autosalonu Dajbych Tomáš Petrů.


Oproti sériové verzi se liší terénními pneumatikami, sedačkami s omyvatelným povrchem nebo navijákem, který si poradí i se 4,5ltunovou zátěží. "Je to auto, které jsme sestavili tak, aby mělo základní výbavu pro terén a opravdu pracovní použití,“ vysvětlil Petrů.

Související obsah


V nadcházejících dvou letech dostanou policisté celkem 30 těchto vozů. A stát budou dohromady 65 milionů korun. "Zločin se nám neodehrává jenom ve městech. Policie logicky potřebuje i takový typ vozu,“ myslí si bezpečnostní poradce Andor Šándor.


"Terénní vozy jsou pro nás nepostradatelnými pomocníky, a to hlavně v horských terénech. V zimních měsících si bez nich službu nedokážeme představit,“ doplnila mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.


Ve výbavě městské policie v Praze se v roce 2008 objevilo například vznášedlo a tři Hummery. Město za ně tehdy zaplatilo 5,5 milionu korun, o pět let později je ale prodalo s tím, že je už nepotřebuje.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události