Nehoda

Hrozivý skok přes kruhový objezd má dohru. Řidič si vyslechl verdikt

Hrozivý skok přes kruhový objezd má dohru. Řidič si vyslechl verdikt
Zdroj: Policie / OSP Rąbień / Google

Míchal vodku s pivem, pak sedl za volant a vyrazil na silnici. Jeho jízda skončila strašlivým 60 metrů dlouhým skokem přes kruhový objezd až do areálu kostela. 41letý Polák si teď vyslechl rozsudek - za jízdu v opilosti dostal podmíněný trest odnětí svobody na tři roky, informuje portál Polsat News.

Hrozivá nehoda se stala už vloni v dubnu v městečku Rabien v Lodžském vojvodství uprostřed Polska. Řidič malého Suzuki Swift nepochopitelně přehlédl kruhový objezd na konci rovného úseku silnice.

Na záběrech z průmyslové kamery je dobře vidět, že řidič nereaguje, rozjeté auto vůbec nebrzdí. Naráží na obrubník a o nízkou zídku uprostřed kruháče se odráží do vzduchu. Podle policistů a hasičů letělo 5 až 7 metrů vysoko a dopadlo neuvěřitelných 64 metrů za kruháčem. Cestou přerazilo borovici, těsně minulo pomník se sochou papeže Jana Pavla II. a dopadlo v areálu místního kostela, kde se zastavilo o zeď garáže.

Záznam celé nehody uveřejnila polská Telewizja Aleksandrów:

Jak mohl šofér kruháč přehlédnout? To celkem jasně vysvětlila krevní zkouška. 41letý řidič měl v krvi 1,4 promile alkoholu, původní zprávy dokonce hovořily o dvojnásobku.

Polák se prý se na Velikonoce pohádal s partnerkou, vypil vodku s pivem a potom si sedl za volant. Uvedl to u soudu, který teprve tento týden vynesl verdikt.

Polák dostal podmíněný trest odnětí svobody na tři roky. Kromě toho mu soud na pět let zakázal řídit a přidal pokutu 5.000 zlotých, tedy skoro 30.000 korun.

Peníze mají jít do fondu na pomoc poškozeným a na pomoc lidem po výkonu trestu.

Řidič, který se po nehodě dobrovolně podrobil testu na alkohol, rozsudek bez připomínek přijal. Může být rád, že hrozivou nehodu vůbec přežil. Z vraku ho museli vystříhat hasiči a záchranko ho převážela do nemocnice s vážným zraněním.

Malé suzuki bylo po nárazu na padrť.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události