Domácí

Další hazardér za volantem! Řidič cisterny riskantně předjížděl kamion

Ve čtvrtek brzy ráno na silnici I/46 v Jihomoravském kraji neznámý řidič cisterny svým hazardním kouskem ohrozil několik dalších lidí. Mezi nimi byl i čtenář TN.cz, který do redakce poslal videozáznam celého incidentu.

Na silnici I/46 ve směru Strážovice do Archlebova cisterna na souvislé bílé čáře předjížděla jiný kamion a dodávku. V té jel čtenář TN.cz, který se tak stal očitým svědkem.


"Je tam prudký kopec dolů, já jel v dodávce s velkým vozíkem a přede mnou byl kamion. Zcela nelogicky nás začala předjíždět cisterna. Byly to doslova milimetry v úseku, kde je souvislá bílá čára a nepřehledná levotočivá zatáčka. V okamžiku, kdy se cisterna zařadila do svého pruhu, tak tak jelo v protisměru auto. Chybělo pár sekund," vylíčil čtenář.


Situaci okomentoval dopravní expert Roman Budský. Podle něj byl celý incident extrémně nebezpečný, a to hned z několika důvodů.

Související obsah


"Jedna věc je, že je nedovolené předjíždění proti předpisům. Řidič cisterny ale potřebuje opravdu dlouhý úsek na to, aby zdolal několik předjížděných vozidel. Zjevně sázel na to, že se situace odehrává v noci, takže si myslel, že kdyby někdo jel v protisměru, tak uvidí reflektory zpoza zatáčky a předjíždění by mohl včas ukončit. Musel by si ale vynutit místo, a tím by mohlo dojít k vytlačení vozů,"  vysvětluje Budský.


Podle Budského je šokující také to, že se prohřešku dopustil právě řidič cisterny: "Tam se vždycky očekává, že jde o lidi, kteří pravidelně procházejí psychotesty a jsou pečlivě vybíráni, protože vozí náklad, který je v případu kolize sám o sobě nebezpečný."


K přestupku se vyjádřil i šéf BESIPu Tomáš Neřold. "Celým manévrem řidič ve finále mohl na své trase ušetřit maximálně několik minut, protože stejně by neměl jet výrazně rychleji," konstatoval.

Související obsah


Policisté se celým případem teprve budou zabývat. "Toto jednání policii nebylo nikým oznámeno. Poznatek jsme ale nyní přijali a postoupili příslušnému dopravnímu inspektorátu v Hodoníně, který se bude snažit vozidlo a řidiče ztotožnit. Tomu za přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu ve správním řízení hrozí až několikatisícová sankce," uvedl mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala.


Roman Budský ještě doplnil, že šoféra by mohl postihnout i další trest: "Pokud řidič bude dopaden, kromě pokuty mu bude přičteno 7 trestních bodů a minimálně půl roku si nesedne za volant."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události