Domácí

Začala oprava zdi na silnici u Ostravy. Omezení bude trvat tři měsíce

Na silnici mezi Ostravou a Opavou začala oprava zdi. Tu údajně poškodily extrémní srážky a neudržela sesuv půdy. Podle stavbařů je ale postavena kvalitně. Přitom právě proti sesuvům by měla silnici chránit.

V jednom pruhu na velmi frekventované silnici I/11. To čeká řidiče, kteří budou po prodloužené Rudné projíždět od Opavy na Ostravu. V tomto úseku se totiž 26. června sesunula půda, bláto se valilo i přes gabionovou zeď na silnici a odklízet ho museli hasiči.


"Rekonstrukci poškozené gabionové zdi hlavního tahu mezi Opavou a Ostravou doprovází převedení veškeré dopravy do jednoho jízdního pásu silnice I/11, motoristé projedou obousměrně vždy jedním jízdním pruhem v režimu 1+1,“ vysvětlil Miroslav Mazal z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD ČR).

Související obsah


S omezením a částečnou uzavírkou na silnici by řidiči měli počítat tři měsíce. Podle stavebníků byla původní gabionová zeď postavena dobře a za její současné poškození může extrémní déšť. Jenže právě kvůli těmto nečekaným událostem, jako jsou přívalové deště, nechalo Ředitelství silnic a dálnic zeď postavit.


Gabionová zeď se už na silnici mezi Ostravou a Opavou sesunula jednou, a to v roce 2017. U Hrabyně tehdy spadlo 80 metrů zdi. I tam sesuv a následná oprava komplikovaly dopravu. Společnost Eurovia, která ji stavěla, musela celou zeď v rámci reklamace vyměnit.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události