Domácí

Mimořádné měření rychlosti končí! Někteří řidiči odmítali platit pokuty

V pátek večer skončí mimořádná dopravní akce, která je zaměřená hlavně na překračování rychlosti. Policii k tomu donutily vysoké počty zraněných a mrtvých při dopravních nehodách od začátku roku. Podívejte se v reportáži, jak to vypadalo třeba na Liberecku.

Policisté naměřili řidiči v obci rychlost 76 kilometrů v hodině. Ten s nimi nesouhlasil a pokutu dva tisíce korun zaplatit nechtěl. Hlídka proto přestala měřit rychlost a řidiče konfrontovala s fotografií.

"Že to tam mají na radaru, to tam klidně můžou mít. Vím, že radary neukazují tak, jak by měly. A vím to od lidí," bránil se pokutovaný řidič. Policisté proto přestupek řidiče předají libereckému magistrátu. Šofér to bude mít zřejmě dražší o správní poplatky.

Související obsah

"To zařízení je pravidelně kalibrované a je absolutně přesné. O vině a trestu bude rozhodovat správní orgán a ne my na místě," okomentoval Jan Frieser z Dopravního inspektorátu Policie ČR. Úseky, kde hlídky měří, vybírala veřejnost. Ten, kde byli policisté v Liberci, prošel nedávno velkou studií.

Magistrát města Liberce právě na dlouhé rovince před Libercem týden měřil rychlost. Z 38 tisíc řidičů ji porušilo 92 procent. Dva tisíce řidičů úsekem prosvištělo rychleji než 80 km/h. Dva dokonce 150kilometrovou rychlostí.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události