Zahraničí

Do autobusu s plovací vestou? Paříž projedete i proplujete v jednom stroji

Unikátní způsob přepravy představili v Paříži. Od léta tam jezdí obojživelný autobus. Zatím slouží jako atrakce pro turisty.

Nalodit se do autobusu a projet si zajímavé památky? Od letošního léta je to možné v Paříži. Společnost Les Canards de Paris (v překladu Pařížské kachny) vozí a plaví turisty po hlavním francouzském městě v obojživelném autobusu. Ten se jmenuje Marcel.


Jedna cesta trvá asi hodinu a tři čtvrtě, z toho na plavbu vychází asi 20 minut. Ne zcela obvyklý stroj proveze turisty například kolem Eiffelovky, Invalidovny, po Champs-Élysées k Vítěznému oblouku a samozřejmě na plavbu po Seině. Cena za jednoho dospělého je 35 eur (asi 890 korun), za dítě 20 eur (asi 510 korun). V případě, že má rodina dvě a více dětí, vychází dětské vstupné na 15 eur (asi 380 korun).

Související obsah


Motor a podvozek autobusů vyrobily francouzské společnosti, trup pochází od zahraniční loděnice. "Společnost nyní pracuje na návrhu plně elektrického obojživelného autobusu," stojí na webu provozovatele atrakce.

Marcel je podle francouzského portálu motor1.com plug-in hybrid s elektrickým motorem o výkonu 33 kW. Na vodě se pohybuje rychlostí asi 10 kilometrů za hodinu. Na délku má 11 metrů a je 2,5 metru široký. Sestrojení autobusu trvalo sedm let.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události