Domácí

Černé léto na českých silnicích. Při nehodách zemřelo přes 100 lidí

Česko má za sebou nejhorší letní sezónu na silnicích za poslední roky. Zemřelo 105 lidí, což je o sedm více než vloni. Tragický byl především srpen, kdy se domů nevrátilo 58 lidí. Podle policie byl hlavním důvodem vyšší počet aut na silnicích, protože lidé prý mnohem častěji cestovali po Česku.

V první polovině srpna v Bílé Třemešné na Trutnovsku zemřel řidič stařičké škodovky. Podle svědků najel do protisměru, kde bohužel jelo větší vozidlo. Traktor se dostal až na zahradu rodinného domu, přerazil plot, vyvrátil strom a nakonec skončil na boku. Zemědělci se nic nestalo.

A traktor figuroval také u nehody u Jičíněvsi na Jičínsku. Jeho řidič patrně nedal přednost motocyklu, na kterém jeli dva lidé. Oba zemřeli.

Je to přitom jen malý výčet těch nejvážnějších nehod. V červenci na silnicích zemřelo 47 lidí, v srpnu se jich domů nevrátilo ještě o 11 víc. Jen během prázdnin policie vyšetřovala na 17 tisíc nehod.

"Oproti loňsku výrazně narostla intenzita provozu na všech komunikacích," řekl ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Při porovnání s loňskem je sice letos nehod celkově méně, přesto letní sezóna patří mezi ty nejhorší. A můžou za to i motorkáři.

Související obsah

Na Teplicku minulý týden zřejmě oslnilo motorkářku slunce a po pádu z motorky zemřela. Nehodu viděl manžel, který jel na jiném stroji za svou ženou a jen chvíli předtím ji pouštěl před sebe. "Třicetiletá řidička motocyklu vjela z dosud nezjištěných příčin vlevo do lanových svodidel a utrpěla vážná zranění, kterým na místě podlehla," okomentoval nehodu policejní mluvčí Daniel Vítek.

"Řidiči se nejčastěji nedostatečně věnují řízení. Nejvíce smrtelných havárií způsobila vozidla jedoucí nepřiměřenou rychlostí," dodal Zlý.

Opilí řidiči byli podle policie letos spíše výjimkou. Loni v létě při nehodách, kde sehrál svou roli alkohol, zemřelo 14 lidí. Letos to bylo o deset méně.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události