Domácí

Škodovek letos bude o 100 tisíc méně. Kvůli nedostatku čipů

Škodovek letos bude o 100 tisíc méně. Kvůli nedostatku čipů
Zdroj: Škoda Auto

Škoda letos kvůli nedostatku čipů vyrobí o 100 tisíc méně aut, než plánovala. Informovala o tom německá média s odvoláním na šéfa automobilky. Firmě to podle něj ubližuje, protože poptávka je stále velká.

Škoda letos vyrobí o 100 tisíc méně aut, než plánovala. Podle portálu Frankfurter Allgemeine to řekl šéf automobilky Thomas Schäfer. Může za to nedostatek čipů ve světě. Jejich dodávky se začaly přerušovat kvůli pandemii covidu-19, nyní o ně navíc musí automobilky soupeřit s výrobci elektroniky.

"Nedostatek čipů nám nesmírně ubližuje, a to také proto, že poptávka po našich vozech je stále velmi vysoká," uvedl Schäfer. Ten momentálně doufá, že se situace v následujících týdnech zlepší. Mají totiž přijít dodávky z Malajsie. "Nedostatek čipů bude pokračovat do příštího roku, doufám však, že ne tak silně jako v roce 2021," doplnil.

Související obsah

Škoda v roce 2020 vyrobila 940 tisíc vozidel, kvůli nedostatku čipů to ale letos pravděpodobně bude méně. S nedostatkem čipů se nepotýká jen Škoda, ale i celý koncern Volkswagen, kterému mladoboleslavská automobilka patří. Stejně jako ve Fordu či Daimleru se i v této firmě obávají, že by nedostatek čipů mohl trvat až do roku 2023, informovala stanice CNBC.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události