Navigace

Českého seniora zavedla navigace do rakouských lesů. Museli pro něj hasiči

Českého seniora zavedla navigace do rakouských lesů. Museli pro něj hasiči
Zdroj: Freiwillige Feuerwehr Pechgraben

Tak to byl hodně smolný návrat od moře! Český řidič na cestě z Chorvatska slepě důvěřoval navigaci a ta ho v Rakousku zavedla hluboko do lesů. Z turistické stezky nakonec muselo jeho auto vyprošťovat 23 hasičů, 73letý senior navíc přišel o řidičák. Informoval o tom portál Meinbezirk.at.

Český senior za volantem červeného renaultu zaměstnal minulý týden rakouské policisty i hasiče, kteří na něj asi budou hodně dlouho vzpomínat.

Jeho auto totiž museli vyprošťovat z hlubokých lesů národního parku poblíž vesnice Pechgraben na jih od Lince a historického města Štýr. 73letých Čech tam zabloudil cestou z Chorvatska.

Senior tak slepě věřil navigaci, že mu nepřišlo vůbec divné, kam ho vede. U Grossramingu sjel z hlavní silnice na Linec, a u Pechgrabenu zatočil dokonce na lesní cestu. Nezastavil ani ve chvíli, kdy se lesní cesta změnila na turistickou stezku uvozenou zákazem vjezdu.

Zdroj: Freiwillige Feuerwehr Pechgraben

​Cesta se dál zužovala, až řidič uvízl. Podle informací rakouských hasičů hrozilo, že s autem sklouzne ze srázu. Na fotkách renault zachytili zapíchnutý na cestičce nad příkrým svahem.

Zdroj: Freiwillige Feuerwehr Pechgraben

​Teprve tam senior ze svého auta vystoupil a vydal se zpátky na silnici hledat pomoc. Když se dostal do civilizace, jeden z projíždějících šoférů ho odvezl na nejbližší policejní stanici.

Policisté pak našli auto v lesích a kvůli hrozícímu pádu přivolali i hasiče. Ti vůz zajistili a za obtížných podmínek vyprostili. Na tříhodinové akci se podílelo 23 mužů.

Na cestu domů už seniora policisté nepustili. Test jeho řidičské způsobilosti nedopadl dobře, a tak mu odebrali řidičák.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události