Domácí

Pohonné hmoty zdražují. Litr benzinu může stát až 40 korun

Během týdne skokově zdražily pohonné hmoty a podle analytiků budou ceny růst i nadále. Ekonomové nevylučují, že cena za litr benzinu může v zimě vystoupat až ke 40 korunám.

Naftu v současné době nakupují motoristé nejdráže od roku 2018. Její cena v průměru vzrostla o 86 haléřů na téměř 33 korun za litr. O desítky haléřů zdražuje také benzin. Ten podražil oproti minulé středě o 59 haléřů. Litr Naturalu 95 může vyjít i na bezmála 35 korun. Nejprodávanější palivo u nás je tak nejdražší za posledních sedm let.

Důvodem je zvýšení cen ropy a prudký růst ceny zemního plynu a s tím související vyšší poptávka po topném oleji. Během října pak máme podle ekonomů očekávat další zdražování pohonných hmot.

Související obsah

​Benzin i nafta by tak mohly být dražší až o korunu, než je tomu v současné době. A v zimních měsících se cena za litr benzinu může vyšplhat i ke 40 korunám.

Nejvíce za pohonné hmoty teď řidiči platí v hlavním městě, kde litr benzinu vyjde na zhruba 35 korun, litr nafty pak skoro na 34 korun. Naopak nejlevnější benzin tankují řidiči v Ústeckém kraji, kde v průměru zaplatí za litr benzinu 34 korun. Nejlevnější nafta je také v Ústeckém kraji, litr stojí zhruba 33 korun.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události