Zábava

Podivný příběh opuštěných aut z letiště. Majitelé na ně zapomněli, jsou k mání za pakatel

Podivný příběh opuštěných aut z letiště. Majitelé na ně zapomněli, jsou k mání za pakatel
Zdroj: Joe R Pyle Auctions

Desítka osiřelých aut míří do aukce, protože na ně majitelé z různých důvodů zapomněli a nechali je zaparkované na letištním parkovišti. Pozor, nejsou to žádné zrezivělé vraky, ale zachovalé a docela drahé vozy. Proč si je na letišti už nikdo nikdy nevyzvedl? To je tak trochu záhadou…

Mezinárodní letiště v americkém Pittsburghu poslalo do aukce 10 aut, která dva roky stála bez povšimnutí na jeho parkovištích a pak v hangáru, kde marně čekala na své původní majitele. O aukci informovala správa letiště a seznam nabízených věcí zaujal leckterá americká média.

V nabídce je například Mini Cooper Countryman S z roku 2015 - nový mohl stát v přepočtu přes milion korun, šestileté ojeté auto se dá prodat za 300 i 400 tisíc.

Zdroj: Joe R Pyle Auctions

​Nebo osmiválcový pick-up Nissan Titan 5.6 SE z roku 2009, za který by majitel na trhu pořád dostal i přes 200 tisíc.

Zdroj: Joe R Pyle Auctions

​Svoji cenu by rozhodně mělo i 19 let staré BMW 530i, zlatý střed pětkové modelové řady s výborným třílitrovým šestiválcem.

Zdroj: Joe R Pyle Auctions

​Jejich průběžné ceny v online aukci jsou zatím opravdu jen zlomkem jejich skutečné hodnoty.

V nabídce jsou i velká SUV Chevy Trailblazer LS z roku 2005, osm let staré GMC Terrain SLE nebo o něco starší GMC Acadia. Na letišti někdo nechal i červený Pontiac G6 z roku 2007, stejně starý Chevrolet Impala, rodinné MPV Toyota Sienna XLE nebo nejstarší kousek v aukci Nissan Maxima GLE z roku 1999.

Většina z nich je v prodeji bez klíčů, protože ty jejich původní majitelé samozřejmě na parkovišti nezanechali. S klíčky je v nabídce jen zmíněný Countryman, který má ve "výbavě" i střešní nosič na kolo. Některá auta kvůli vybitým bateriím nejde nastartovat. Jinak jsou ale podle fotek v slušném stavu.

Proč takové vozy někdo nechal na letišti? To je majitelé nemohli po příletu na parkovišti najít? Nebo na ně prostě zapomněli?

Většinou neznáme konkrétní příběhy, proč vozidla osiřela. Někdy člověk odletí a jednoduše se už nikdy nevrátí, protože třeba zemře. V dalších případech jde o auta po studentech univerzit - student odletí domů, do školy se už nevrátí a rodina se rozhodne, že se jí už nevyplatí pro auto na takovou dálku vypravit nebo zařizovat nákladný převoz," popsal v minulosti příběhy zapomenutých aut mluvčí letiště v Pittsburghu.

Související obsah

​Letiště podobné aukce pořádá skoro každý rok. Ceny nabízených vozů se většinou pohybují od několika set až po 15 000 dolarů.

Letiště taková "zapomenutá" auta po 45 dnech, kdy stojí bez povšimnutí na parkovišti, nahlásí na policii. Ta se pak snaží dohledat majitele a informovat ho. Když se nepodaří auto původnímu majiteli udat, nastupují úřady, které zbavují krkavčí vlastníky zákonného nároku. Vozidla jsou pak uložena v jednom z hangárů a po dvou letech míří do aukce, jejíž výtěžek bývá použitý na dobročinné účely.

Letiště ale nedraží jen auta, prodává také další věci, které lidé ztratí nebo zapomenou v terminálech a už se o ně nikdy nepřihlásí. Letos to je například na 1000 kousků různých šperků, 500 telefonů a jiných elektronických zařízení, jedná lávová lampa, dvě preparované aligátoří hlavy, přenosné záchodové sedátko a značkové boty.

Nabídky lze podávat online a aukce končí 23. října závěrečným klepáním kladívkem v jednom z letištních skladů. Tak co, nechcete aligátoří hlavu nebo Mini Cooper Countryman? Značka: Levně.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události