Domácí

Silné mlhy zkomplikovaly dopravu. Staly se desítky nehod

Na silnicích ve středu ráno způsobily problémy silné mlhy, které na několika místech dokonce namrzaly. Staly se desítky nehod. Navíc je stále spousta řidičů, kteří ještě nemají zimní pneumatiky.

Jedna ze středečních nehod se stala v Proseči pod Křemešníkem na Pelhřimovsku. Auto na namrzlé vozovce skončilo na boku. Jeho řidič v nemocnici. Kvůli hustým mlhám je vidět jen na pár metrů, řidiči by si proto měli dát pozor na správné svícení.

Například na Vysočině se v noci a po ránu teploty pohybovaly lehce pod nulou, mlhy namrzaly. Nejvíce to klouzalo na mostech a v lesních úsecích. "Většina řidičů stále ještě nemá zimní obutí. Právě tyto úseky se pomalu prohřívají a na řidiče zde může námraza nebo i ledovka," okomentovala aktuální situaci dopravní expertka Veronika Vošická Buráňová.

Související obsah

A třeba v Jihlavě měla po ránu problémy i městská hromadná doprava. Namrzaly tam troleje a trolejbusy se zastavily. "Dneska to bylo namrzlé, dneska nám to prskalo festovně, takže jsme nejezdili," řekl ve středu televizi Nova řidič MHD Jihlava Jaromír Zeman. Na některých linkách dokonce musel jihlavský dopravní podnik nejezdící trolejbusy nahradit úplně autobusy.

Podle předpovědí meteorologů si musejí hlavně řidiči na podobné počasí dávat pozor i v dalších dnech. Noční a ranní mrazy a namrzající mlhy se mohou objevit znovu v pátek a o víkendu.

ada, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události