Domácí

V Ústí se chystá aukce zabavených aut. Vyvolávací cena vás překvapí

Ústí nad Labem začne jako první v zemi prodávat auta s propadlou technickou kontrolou zabavená za parkování na veřejných místech. Prvních 16 vozidel jde do aukce už v pondělí 22. listopadu, vyvolávací cena je 300 korun. Odtahování vozidel bez technické umožnila novela zákona o odpadech. Z ústeckých ulic jich za rok a půl zmizelo více než 200.

Po více než roce stráveném na odstavném parkovišti půjdou zabavená auta do dražby. Koupit si je může kdokoli, stačí jen na parkoviště dorazit v pondělí 22. listopadu v půl deváté ráno. Vyvolávací cena bude 300 korun za každé auto, přihazovat se bude po 50 korunách.

Ne každé odtažené auto ale vypadá zachovale. Na některých je jasně poznat, že venku stojí bez hnutí a údržby mnoho let.  "Jsou to auta, která jsou dlouhodobě odstavená na parkovištích, novela zákona nám umožnila se o ně postarat a odstranit je. Auta jsou déle jak šest měsíců s propadlou technickou," vysvětlila Monika Straková.

Související obsah

​Magistrátu se už teď hlásí vrakoviště, která by o vozidla měla zájem. Mohla by je za pár korun získat, rozprodat na náhradní díly a to, co zbude, nechat za pár tisíc sešrotovat.

"Vozidlo, když dovezete k nám do areálu, tak dostanete v průměru 1 500 korun za ten autovrak," řekl spolumajitel společnosti na likvidaci vozidel Ladislav Staněk.

Pondělní dražba nebude ani zdaleka poslední. Na parkovišti stojí desítky dalších vozidel a v ulicích města už je vytipovaná další stovka aut bez technické. Pokud dražba nevynese dost peněz, původní majitelé aut budou muset doplatit odtah a parkovné. U těch prvních odtažených to dělá okolo 25 tisíc.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události